Dnes som mal vďaka AutoPalace Bratislava príležitosť si hodinku zajazdiť v zapchatej Bratislave a otestovať tohto nového 5-dverového fešáka. MINI Cooper SD manuál. Ten diesel letí jak raketa, veľmi príjemné autíčko. Mäkšie ako náš Clubman S, čo je na tieto rozbité cesty fajn. Veľmi pekná výbava, navigácia, ovládanie na volante, volant samotný fakt parádny, výborné sedačky, ostré brzdy, šport mód super. Cena tiež „pekná“.

Táto predvádzačka mala priemernú spotrebu podľa palubného počítača na 5,4l a predpokladám, že každý ju točil a nešúchal sa po meste 30-tkou. Z tohto pohľadu veľká spokojnosť. Nie, že by som bol maniak do nízkej spotreby, ale ak by sme mali kupovať ďalšie „žravé“ MINI… no však uvidíme raz 🙂

Zadné dvere sú malé, ale dajú sa využívať. Dizajnovo mi tam nesedia, ale chápem trend a cieľovú skupinu, ktorú sa snažia dizajnéri zachytiť. Čisto pocitovo je ale v zadu viac miesta ako v 3-dverovom MINI prvej generácie, ktorý som mal.

Pravdepodobne toto MINI oslovuje práve ľudí, ktorí by si MINI kúpili, ale 3-dverové je im malé a zase Countrymana nechcú (hoci neviem prečo). Je to také niečo medzi… chápem rozširovanie možností a plejády áut tejto značky… ale vonkajšok sa bohužiaľ až tak netrafil do môjho vkusu 🙂 . Použitými materiálmi, detajlami, spracovaním a motoricky je ale super!